Acer Nitro 5 AN515-57-90SF Shale Black 15.6in FHD IPS 144Hz | Intel Core i9-11900H | 16GB DDR4 | 512GB NVMe SSD | RTX 3060 6GB | Windows 11 Home
₱73,999.00
Acer Nitro 5 i9-11900H + RTX 3060 gaming laptop with 144Hz FHD display, 16GB DDR4, 512GB NVMe SSD, Wi-Fi 6, and Windows 11 Home. Perfect for Filipino students.
| product-category | Laptop |
|---|---|
| manufacturer | Acer |
| gpu | GeForce RTX 3060 |
| gpu-memory-size | 6 GB |
| gpu-memory-type | GDDR6 |
| processor | Intel Core i9-11900H |
| screen-size | 15.6″ |
| system-memory-size | 16 GB |
| system-memory-type | DDR4 |
| hdd-size | 512 GB |
| hdd-type | SSD |
| resolution | 1920 x 1080 |
| monitor-type | IPS |
| os | Windows 11 Home |
Out of stock
- Display: 15.6in Full HD (1920×1080) IPS 144Hz 7ms
- CPU: Intel Core i9-11900H 2.5–4.9GHz 24MB Cache
- RAM: 16GB DDR4 3200MHz (upgradable to 32GB)
- Storage: 512GB NVMe SSD
- GPU: NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
- OS: Windows 11 Home
- Wi-Fi: Wi-Fi 6 (Killer AX1650i)
- Ports: USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 (x2), USB-C with DisplayPort, HDMI 2.1, HDMI 2.0, RJ-45, 3.5mm
- Battery: 57.5Wh 4-Cell Li-Ion
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.