Acer Nitro 5 AN515-46-R3BB Obsidian Black 15.6in QHD IPS 165Hz | AMD Ryzen 5 6600H | 16GB DDR5 | 512GB NVMe SSD | RTX 3060 6GB | Windows 11 Home
₱59,999.00
Acer Nitro 5 packs AMD Ryzen 5 6600H and RTX 3060 into a sharp QHD 165Hz display — serious gaming firepower built for Filipino gamers. Perfect for Filipino.
| product-category | Laptop |
|---|---|
| manufacturer | Acer |
| gpu | GeForce RTX 3060 |
| gpu-memory-size | 6 GB |
| gpu-memory-type | GDDR6 |
| processor | AMD Ryzen 5 6600H |
| screen-size | 15.6″ |
| system-memory-size | 16 GB |
| system-memory-type | DDR5 |
| hdd-size | 512 GB |
| hdd-type | SSD |
| resolution | 2560 x 1440 |
| monitor-type | IPS |
| os | Windows 11 Home |
1 in stock
- Display: 15.6in QHD (2560×1440) IPS 165Hz
- CPU: AMD Ryzen 5 6600H Hexa-Core
- RAM: 16GB DDR5 Dual-Channel (upgradeable to 32GB)
- Storage: 512GB M.2 NVMe SSD
- GPU: NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
- OS: Windows 11 Home
- Wi-Fi: Wi-Fi 6 (802.11ax)
- Battery: 57.5Wh 4-cell Li-ion
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.