Acer Nitro ANV15-41-R75D OPI | 15.6in FHD IPS | AMD Ryzen 5 6600H | 16GB RAM | 512GB SSD | NVIDIA GeForce RTX 4050 6GB | Win11
₱69,999.00
1 in stock
SKU:
ANV15-41-R75D AMD OBSIDIAN BLACK
Categories: Gaming Laptop, Laptops
Tags: Acer, Acer gaming laptop, acer-nvidia
Description
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | AMD Ryzen 5 6600H hexa-core processor |
| Memory | 16GB DDR5 system memory |
| Dual-channel DDR5 SDRAM support | |
| Up to 32GB DDR5 (4800 MT/s) using two SODIMM modules | |
| Storage | 512GB NVMe PCIe Gen4 SSD |
| Display | 15.6-inch display with IPS (In-Plane Switching) technology |
| Full HD 1920 × 1080 resolution | |
| 165Hz refresh rate with 3ms Overdrive response time | |
| 300 nits brightness | |
| Acer ComfyView LED-backlit TFT LCD | |
| 16:9 aspect ratio | |
| 100% sRGB color gamut | |
| Wide viewing angle up to 170° | |
| Ultra-slim design | |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX? 4050 |
| 6GB GDDR6 dedicated VRAM | |
| Audio | DTS® X: Ultra Audio |
| Acer TrueHarmony technology | |
| High SNR DAC with 2.1 Vrms output | |
| Supports high-impedance headphones up to 600 ohms | |
| Acer Purified.Voice AI noise reduction with dual microphones | |
| Webcam | HD webcam 1280 × 720 resolution |
| 720p video at 30fps with Temporal Noise Reduction | |
| Blue Glass lens | |
| Dual microphones | |
| Wireless Connectivity | Wi-Fi 6 (802.11a/b/g/n/ac/ax) |
| Dual-band 2.4GHz / 5GHz | |
| 2×2 MU-MIMO technology | |
| Bluetooth support | |
| LAN | Gigabit Ethernet |
| Security | Firmware Trusted Platform Module (TPM) |
| BIOS user, supervisor, and HDD passwords | |
| Kensington lock slot | |
| Keyboard | Acer backlit keyboard with international language support |
| Nitro Sense key | |
| Copilot key | |
| Touchpad | Microsoft Precision Touchpad |
| Multi-gesture support | |
| Moisture resistant | |
| Battery | 57Wh 4-cell Lithium-Ion battery |
| Power Adapter | 135W AC adapter |
| Dimensions | 362.3 (W) × 239.89 (D) × 23.5 (H) mm |
| Weight | 2.1 kg |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.