Acer Predator Helios Neo PHN16-72-52GV Abyssal Black 16in WUXGA IPS 165Hz | Intel Core i5-14500HX | 16GB DDR5 | 512GB SSD | RTX 4060 8GB | Windows 11 Home
₱87,999.00
Acer Predator Helios Neo PHN16-72-52GV — 16in WUXGA 165Hz, RTX 4060 8GB, Intel Core i5-14500HX, 16GB DDR5, with Office 2021 for serious gaming.
| product-category | Laptop |
|---|---|
| manufacturer | Acer |
| gpu | GeForce RTX 4060 |
| gpu-memory-size | 8 GB |
| gpu-memory-type | GDDR6 |
| processor | Intel Core i5-14500HX |
| screen-size | 16″ |
| system-memory-size | 16 GB |
| system-memory-type | DDR5 |
| hdd-size | 512 GB |
| hdd-type | SSD |
| resolution | 1920 x 1200 |
| monitor-type | IPS |
| os | Windows 11 Home |
1 in stock
- Display: 16.0in WUXGA IPS ComfyView (Matte) 1920×1200 100% sRGB
- CPU: Intel Core i5-14500HX 14-Core 2.6GHz (up to 4.9GHz)
- RAM: 16GB DDR5 5600MHz
- Storage: 512GB NVMe PCIe SSD
- GPU: NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB GDDR6 (140W GPU Boost)
- OS: Windows 11 Home Single Language 64-bit + MS Office Home & Student 2021
- Wi-Fi: Killer Wi-Fi 6E AX1675i (IEEE 802.11ax)
- Ports: USB 3.2, USB Type-C, HDMI
- Battery: 90Wh Li-Ion
- Weight: 2.8kg
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.