Acer Aspire 5 A515-56G-57H5 Charcoal Black 15.6in FHD IPS | Intel Core i5-1135G7 | 8GB DDR4 | 512GB SSD | GeForce MX450 2GB | Windows 11 Home
₱38,300.00
Acer Aspire 5 A515-56G-57H5 packs an Intel Core i5-1135G7, GeForce MX450, and 512GB SSD into a slim 15.6in FHD laptop for school and work. Perfect for Filipino.
| product-category | Laptop |
|---|---|
| manufacturer | Acer |
| gpu | GeForce MX450 |
| gpu-memory-size | 2 GB |
| gpu-memory-type | GDDR5 |
| processor | Intel Core i5-1135G7 |
| screen-size | 15.6″ |
| system-memory-size | 8 GB |
| system-memory-type | DDR4 |
| hdd-size | 512 GB |
| hdd-type | SSD |
| resolution | 1920 x 1080 |
| monitor-type | IPS |
| os | Windows 11 Home |
1 in stock
- Display: 15.6-inch Full HD (1920×1080) IPS LED-backlit, 45% NTSC, 170° viewing angle
- CPU: Intel Core i5-1135G7 (11th Gen, 2.4GHz base / 4.2GHz Turbo, 8MB Cache)
- RAM: 8GB DDR4 Onboard
- Storage: 512GB NVMe SSD
- GPU: NVIDIA GeForce MX450 2GB GDDR5
- OS: Windows 11 Home
- Wi-Fi: Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.0
- Ports: 1x USB-C (USB 3.2 Gen 1), 2x USB-A (USB 3.2 Gen 1), 1x USB-A (USB 2.0), 1x HDMI, 1x RJ45 Ethernet
- Battery: 48Wh 3-Cell Li-Ion
- Weight: 1.7kg
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.