Acer Aspire 5 A515-56G-56AZ Pure Silver 15.6in FHD IPS | Intel Core i5-1135G7 | 8GB DDR4 | 512GB NVMe SSD | GeForce MX450 2GB | Windows 11 Home
₱37,500.00
Acer Aspire 5 A515-56G-56AZ: 15.6in FHD IPS, Intel Core i5-1135G7, 8GB DDR4, 512GB NVMe SSD, GeForce MX450 2GB, Windows 11 Home. Perfect for Filipino students.
| product-category | Laptop |
|---|---|
| manufacturer | Acer |
| gpu | GeForce MX450 |
| gpu-memory-size | 2 GB |
| gpu-memory-type | GDDR5 |
| processor | Intel Core i5-1135G7 |
| screen-size | 15.6″ |
| system-memory-size | 8 GB |
| system-memory-type | DDR4 |
| hdd-size | 512 GB |
| hdd-type | SSD |
| resolution | 1920 x 1080 |
| monitor-type | IPS |
| os | Windows 11 Home |
1 in stock
- Display: 15.6in Full HD IPS 1920×1080 LED-backlit
- CPU: Intel Core i5-1135G7 11th Gen 2.4GHz up to 4.2GHz
- RAM: 8GB DDR4 SDRAM
- Storage: 512GB NVMe SSD
- GPU: NVIDIA GeForce MX450 2GB GDDR5
- OS: Windows 11 Home
- Wi-Fi: 802.11ax (Wi-Fi 6)
- Ports: USB 3.2 Gen 1 Type-A, USB-C 3.2 Gen 1, HDMI 2.0, RJ45 LAN, 3.5mm audio
- Battery: 3-cell 48Wh Li-Ion
- Weight: 1.80kg
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.