Acer Nitro V 15 ANV15-52-51Y8 Obsidian Black 15.6in FHD IPS 165Hz | Intel Core i5-13420H | 16GB DDR5 | 512GB SSD | RTX 4050 6GB | Windows 11 Home
₱51,999.00
Game and create on the Acer Nitro V 15 — RTX 4050, 165Hz IPS display, Core i5-13420H, and DDR5 RAM for smooth, immersive gameplay. Built for reliable daily.
| product-category | Laptop |
|---|---|
| manufacturer | Acer |
| gpu | GeForce RTX 4050 |
| gpu-memory-size | 6 GB |
| gpu-memory-type | GDDR6 |
| processor | Intel Core i5-13420H |
| screen-size | 15.6″ |
| system-memory-size | 16 GB |
| system-memory-type | DDR5 |
| hdd-size | 512 GB |
| hdd-type | SSD |
| resolution | 1920 x 1080 |
| monitor-type | IPS |
| os | Windows 11 Home |
1 in stock
- Display: 15.6in Full HD (1920×1080) IPS 165Hz
- CPU: Intel Core i5-13420H (8 Cores/12 Threads, up to 4.6GHz)
- RAM: 16GB DDR5
- Storage: 512GB PCIe NVMe SSD
- GPU: NVIDIA GeForce RTX 4050 6GB GDDR6
- OS: Windows 11 Home
- Wi-Fi: Wi-Fi 6
- Ports: USB-C (Thunderbolt 4), USB-A, HDMI 2.1, 3.5mm audio jack, Ethernet (Killer E2600)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.