Asus ROG Strix G615JHR-S5050WSM Voltgreen | 16″ 2.5K (2560×1600) | Core i7-14650HX | 16GB RAM + 1TB SSD | RTX 5050 | WINDOWS 11
₱119,995.00
1 in stock
SKU:
G615JHR-S5050WSM VOLTGREEN
Categories: Gaming Laptop, Laptops
Tags: ASUS, Asus Rog Strix, Gaming Laptop
Description
| Operating System | Windows 11 Home |
| Office | Microsoft Office Home 2024 + Microsoft 365 Basic |
| Color | Volt Green |
| Dimension (W x D x H) | 35.4 x 26.8 x 2.28 ~ 3.08 cm (13.94″ x 10.55″ x 0.90″ ~ 1.21″) |
| Weight | 2.65 Kg (5.84 lbs) |
| Processor | Intel® Core™ i7-14650HX 2.2 GHz (30MB Cache, up to 5.2 GHz, 16 cores, 24 Threads) |
| Chipset | Mobile Intel® HM770 Express Chipset |
| Integrated GPU | Intel® UHD Graphics |
| Discrete GPU | MUX Switch + NVIDIA® Advanced Optimus, NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 , 8GB GDDR7 Laptop GPU |
| ROG Boost: 1955MHz at 115W (1905MHz Boost Clock + 50MHz OC, 100W + 15W Dynamic Boost) | |
| Display | 16″ 2.5K (2560 x 1600, WQXGA), 16:10, 240Hz, 3ms, IPS-level, 500nits, 1200:1, 100% DCI-P3, Anti-glare |
| Adaptive Sync | G-Sync |
| Nebula Display | ROG Nebula Display |
| Dolby Vision HDR | Yes |
| Cooling | ROG Intelligent Cooling |
| Memory | 16GB DDR5-5600 SO-DIMM (dual-channel, max 64GB, 2x SO-DIMM slots) |
| Storage | 1TB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD |
| M.2 Slots | 2x M.2 PCIe (supports SATA or NVMe) |
| SSD Support List | 512GB / 1TB / 2TB G4x4 PCIe SSD |
| Expansion Slots | 2x DDR5 SO-DIMM slots, 2x M.2 PCIe |
| LAN | 10/100/1000 Mbps |
| Wireless | Wi-Fi 7 (802.11be) Triple Band 2×2 + Bluetooth® 5.4 |
| I/O Ports | 1x RJ45 LAN port |
| 1x Thunderbolt™ 4 (DP / Power Delivery / G-SYNC, 40Gbps) | |
| 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C (DP / Power Delivery, 10Gbps) | |
| 3x USB 3.2 Gen 2 Type-A (10Gbps) | |
| 1x HDMI 2.1 FRL | |
| Camera | 1080P FHD IR Camera (Windows Hello) |
| Microphone | Built-in array microphone |
| Keyboard | Backlit Per-Key RGB Chiclet Keyboard with Copilot key |
| Aura Sync | Yes |
| Touchpad | Touchpad |
| Speakers | 2-speaker system with Smart Amplifier Technology |
| Audio | 1x 3.5mm Combo Audio Jack |
| Built-in array microphone | |
| AI noise-canceling technology | |
| Dolby Atmos | |
| Hi-Res certification | |
| Smart Amp Technology | |
| Security | BIOS Admin/User Password, Firmware TPM |
| Antivirus | McAfee® 30-day free trial |
| Battery | 90WHrs, 4-cell Li-ion (4S1P) |
| Power Adapter | 280W AC Adapter (20V DC, 14A) |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.